Лили и Митко са две българчета. Тя е в четвърти клас, брат й – в 6-ти.
Двамата живеят на ръба на пълната мизерия, без течаща вода и каквито и да било битови условия. Братът и сестрата се грижат за болните си родители – майката е с психични отклонения, бащата е прикован на легло след инсулт. Историята на тези две български деца трогна цяла България и десетки хора се обединиха около идеята да им помогнат. Лили и Митко живеят в смолянското село Вълчан дол.
Те нямат дрехи, обувки, храна.
Доходите във фамилията са само 130 лева от социална пенсия, която майка взима по болест, детски добавки и еднократни социални помощи. 60-годишният им баща Ангел Хайтов от три години е на легло след два поредни инсулта. Той се оказал и със счупена става на крака и заболявания. Общината и социалната служба в община Баните му осигурили лечение и прегледи, тъй като с години назад имал неплатени здравни осигуровки. Управата и социалните покрили и неплатените вноски, за да може да бъде приет в болница, но мъжът се нуждае от скъпо лечение и от операция за подмяна на става, която струва около 2000 лв.
Още преди да се разболее, домът му стана известен като Къщата на мизерията, тъй като местните са единодушни, че няма по-беден живот от този на семейството на Лили и Митко. Някога Ангел бил багерист и фадромист в Минстрой, след това работил и в дърводелски цех, но много години след това не се хващал никъде на работа. След като първата му жена се обесила в гората, след това починала и втората. Задомил се със сирачето Надя Колакова от съседното село Загражден.
38-годишната жена има психически проблеми и не успява адекватно да гледа децата им.
Директорката на училището и учителите събират всяка седмица пари от себе си и купуват в петък хранителни продукти за братчето и сестричето. Поели са и купоните им за храна в училището. Лили е само на 10 години, но готви и е поела грижата за къщата. Брат й гледа животни, ходи за дърва. Умората им е голяма, често заспиват на чиновете в класната стая. Лили и Митко са две български деца, които нямат течаща вода вкъщи. В 21-ви век те мият зъбите си сутрин в училище.
Искам да помогна на децата кафе живеят